KÜTAHYA'DAKİ ESRARENGİZ OLAY!

Gelin şu kahrolası olayı birlikte çözelim. Olaydaki çarpıklık ve mantıksızlıkları ortaya serelim.

Değerli Ziyaretçiler,

Bundan bir zaman önce piyasaya bir haber düştü. Bazı televizyon kanalları bunu haber yaptı ve bazı insanlar bunu facebook, youtube vb. siteler üzerinden paylaştılar. Bu haber esrarengiz ve bir türlü çözülemeyen bir olaydı.Güya bir melek veya hızır bir motorsikletliyi kavşakta son anda kamyonetin altında ezilmekten kurtarmış.

Öncelikle piyasaya düşen haberi bir görelim.

Olay Kütahya'da Olmuş!

Olayın Kütahya’da olduğu bildiriliyordu. Sağ üstte “Bir anda ortaya çıktı” yazısı ile sağ altta Hürriyet Web TV amblemi var.

Beyaz TV Haberi Böyle Sunuyor!

 • Bakınız şu işe. Meğer olay Çin'de olmuş..!
 • Tüm Dünya’da tartışma konusu haline gelmiş..! Bütün dünyayı sarsmış..! Dünya işi gücü bırakmış bu esrarengiz olayı tartışıyor..! Vay canına..
 • Motorsikletli biri ışık hızıyla gelen biri tarafından esrarengiz bir şekilde kurtarılmış..!

Ve dikkat edin! Işık hızıyla gelen..

 • Bir de o ses : “ – Burada ne olduğunu kimse anlamadı.” Diğer kanallardan hepimizin anımsadığı o ses.. Hani esrarengiz ve mistik şeyleri,haberleri bizlere bildiren ve tüylerimiz diken diken olmadan bırakmayan ses.. Bu ses duyulduğunda bilinki ortada doğaüstü, gizemli, açıklanamayan bir olay var..!

 

Olay Dünyada Nasıl Biliniyor?

Angels At Work (Melekler İşbaşında):

Şimdi Bu Olayı Yakından İnceleyelim

Hakiki Kamera Çekimi :

Bu görüntü gerçek bir çekim. Buna şüphe yok. Çok yüksek ihtimalle MOBESE veya güvenlik kamerası değil. El tipi veya herhangi bir profesyonel kamera. Görüntüyü hazırlayanlar muhtemelen bir köprü üzerine düzenek (tripod gibi) kurmuşlar.

Kavşakta Buluşma :

Kavşaktaki buluşma böyle gerçekleşiyor. Işık hızını daha önce görmemiş olanlar da görmüş oldu. Görüntüyü biraz yavaştan aldık ki, ışık hızının neye benzediğini, en azından ne kadar hızlı olduğunu görerek anlamış olsunlar..! Motorsikletli de biraz daha gaza bassa ışık hızına neredeyse ulaşmış olacak..!

Işık Hızından İnsan Kılığına:

  Kavşağa sağdan yaklaşan esrarengiz kurtarıcı, hızını düşürüyor (saniyede 300 000 km'den!) ve insana dönüşüyor. Kılık değiştirmesinin nedenini bilemiyoruz. Belli ki kurtaracağı kişinin kendisini şahsen görmesini istiyor. Yani kurtarış öncesi gözgöze gelmelerinde bilmediğimiz bir fayda var..!

Muhteşem Kurtarış :

  Muhteşem bir doğaüstü kurtarış. Işınlanma mı desek, zamanda yolculuk mu desek!? Buna söylenecek bir şey yok.. Adeta ağzımız dilimiz tutuluyor..! Tüylerimiz ürperiyor ve diken diken oluyor..!

Kurtarıcının Verdiği Poz :

  Olay eğer Kütahya'da olmuşsa, Kütahya da bir erenler şehri olduğuna göre, kurtarışı yapan kahramanımız bir eren, ermiş, evliya, şeyh, yatır veya bir melek demektir. Kurtarıcının muhteşem kurtarış operasyonu ve kurtarış sonrası kameraya verdiği poza dikkat edelim. Tam da bir melekten veya bir evliyadan/erenden/hızırdan veya melekten beklenildiği gibi..!

Kırıtarak Olay Yerinden Uzaklaşıyor :

  Esrarengiz kurtarıcı kırıtarak olay yerinden uzaklaşıyor, bu kez hızlı adımlarla ve yürüyerek (insan kılığında).. Işık hızıyla değil..! Eğer yeterince dikkatli bakılırsa bu kurtarıcının bir erkek olmadığı rahatlıkla anlaşılır.

Olaydaki 8 Çarpıklık / Mantıksızlık

 1. Çin’de ortaya çıkan bu olayın bize Kütahya’da diye yutturulmaya çalışılması, işin içinde bir bit yeniği olduğunu apaçık gösteriyor.
 1. Motor üstündeki şahısta zerre kıpırdama yok. Hiç istifini bozmadan, farlar kapalı bir şekilde adeta kurtarılacağını bilerek kavşağa giriş yapıyor! Aslında bu görüntüdeki motorsiklet tek bir poz fotoğraftan ibaret. Hatta bu fotoğraf gündüz çekilmiş ve kırpılmış bir resim. Hakiki görüntü üzerinde çerçeve çerçeve yerleştirilip, kaydırılıyor..
 1. Motorlu şahsın büyüklüğü ile kamyonetin büyüklüğüne dikkat edin. Motorlu aşırı abartılmış ve çok büyük gösterilmiş. Yani görüntüye bu montajı yapanlar pek de profesyonel çalışmamışlar.
 1. Kamyonetin farlarından gelen ışığın gölgesi ve hatta gölgeleri nerede!? Kamyonetin farları adamın bel hizasında desek, motorsikletten görüntünün alt tarafına doğru iki farklı gölgenin uzanması gerekirdi. Bu gölgeler ışığın gelme açısı itibariyle çok uzun ve büyük olmalıydı.
 1. Eğer olay Kütahya’da olmuşsa, bu demektir ki bu zavallı motorlu adamı kurtaran bir eren, ermiş, evliya, şehit veya yatır idi !!! Çünkü Kütahya'yı erenler,yatırlar, türbeler şehri olarak biliriz ya..! Kurtarış sonrası duruşuyla ve pozuyla adeta hava atar/basar gibi. Erenlerin,evliyaların veya şehitlerin böyle artistik hareketlere ihtiyacı var mıdır?  Yok eğer kurtarışı bir melek yaptıysa, bu sorgulama onun için de geçerli.
 1. Kurtarış sonrası olay yerinden uzaklaşma esnasında görüntüyü inceleyecek olursak, kurtarıcının salına salına – ve hatta kırıtarak yürüdüğünü görürüz. Aslında buradaki kurtarıcı  bir erkek değil! Kütahya’daki erenlerin veya evliyaların içinde bayan var mı hiç bilemiyoruz. Eğer kurtarışı bir melek yapmışsa, melekler   hiç dişi kılığına girer mi sorusunu sormamız lazım. Anadolu topraklarında yaşayan müslüman bir toplumsak ve eğer kutsal kitap Kuran’a inanıyor ve okuyorsak , meleklerin dişi olmadığını veya dişi kılığına girmediğini biliriz.
 1. Bu kurtarıcı; hızır, eren, evliya, yatır veya melek Afganistan’da, Ortadoğu’da ve Afrika'da katledilen,  tepelerine bomba yağan ve tecavüze uğrayan masum sivil halkı,  kadınları ve çocukları bırakıyor da, gece yarısı farları kapalı bir şekilde son sürat caddelerde dolaşan ve kontrolsüz olarak kavşaklara giren motorsikletlileri mi kurtarıyor?
 1. Kütahya’da böyle bir kavşak yok..!!!

 

Not : Biz sekizde bıraktık. Sizler bir sekiz tane daha ortaya çıkartıp, düşünebilirsiniz.

 

Esrarengiz Kurtarıcıyla Tanışın :

  Tebrikler! Bir türlü çözülememiş bu olayı çözmek adına, eğer buraya kadar sabırla okuduysanız, esrarengiz kurtarıcıyla tanışmayı hak ettiniz demektir. Kendisi son derece çekici ve alımlı.

Topluma Batıl ve Gerçek Dışı Masallar

  "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir". M. Kemal Atatürk

   Tüm Dünya geleceğe doğru ilerlerken, Anadolu toplumunun hala önemli bir kısmının geriye, batıla doğru gitmesine anlam veremiyoruz.

   Değerli Ziyaretçiler,

   Toplumu aydınlatmak,mantıklı düşünmeye ve aklı selime davet etmek amacıyla bundan böyle sitemizde sahte, uyduruk ve yalan haberleri ve olayları açıklayacağız. Bunlar "Konu Dışı Konular" başlığı altında ele alınacak ve anasayfada bu başlık altında yer alacaktır.

   Toplumumuzun bir kısmı farkında, bir kısmı da değil. Ancak Türkiye’de PKK teröründen başka bir de Medya Terörü yaşanmaktadır. Yoğun bir dezenformasyon ortamı yaratılmıştır. Haber kalitesi oldukça düşmüştür. Yalan ve uyduruk haberlerle kafalar karıştırılmakta, batıl inançlar güçlendirilip filizlendirilmektedir.

   Toplumun bakış açısını rasyonele çevirmek ve akılcıl düşünmeyi göstermek için yola çıkıyoruz . Batıl ve hurafeler Türkiye'nin ihtiyacı olan en son şeydir.

   İyi sörfler..

   Akıllı Loto

Esrarengiz Olayları Bildirin :

  Etrafınızdaki çözemediğiniz, bir türlü çözüm getirilemeyen, açıklanamayan, olağanüstü, doğaüstü ve/veya metafizik olarak düşündüğünüz veya nitelendirdiğiniz olayları hiç çekinmeden bize bildirin. Biz de hem sizin için ve hem de tüm toplum için çözelim.